Guvernör Kulübü Başkanı’ndan herkese “Merhaba”!

Yeni Dönem, Yeni Tema, Yeni Yönetim, Yeni Hedefler, ama her gün daha da güçlenen “Eskimeyen Fındıklı Rotary Ruhu”!

Rotary liderliği bir “bayrak yarışıdır”, Rotary’nin doğasını bu kadar uygun bir şekilde ifade ettiği için de sıkça kullandığımız bir deyimdir. Rotary’de liderlik bir bireysel yapılan bir şey değil, bir takım sporudur. Siz ve ben ve diğer tüm kulüp üyelerimiz, bu Rotary yılını bir takımın bir parçası olarak bir araya getiriyoruz. Aynı hedefi paylaşıyoruz: Rotary hizmetleri tarafından dönüştürülen bir dünya, bir proje, bir kulüp, aynı zamanda bir topluluk. Bu Rotary yılındaki temamız “İlham Kaynağı Olalım”dır. Bu tema seçildi çünkü “UR Başkanı Barry Rassin Rotary'de geçirmiş olduğu yıllar içinde Rotaryenleri gerçekten motive eden şeyin onların çalışmaları/hizmetleri olduğunu gördü”. Hizmetlerinden en fazla etkilenen Rotaryenler, her zaman en büyük kaynağa, en büyük deneyime veya en geniş ağa sahip bireyler değildir. Onlar “İlham verenlerdir”. Yaptıkları bir şey, gördükleri ya da tanıştıkları bir şey olsun, hepsinin çeşitli deneyimleri vardır ve bu deneyimler onlara hizmet uğruna ilham ateşini yakmaları için güç vermektedir.

Kendinden Önce Hizmet” Prensibiyle 40. Yılımızda tutkuyla koşacağız, örnek olarak liderlik edeceğiz ve Rotary'yi günümüzden daha güçlü bir geleceğe “İlham Kaynağı Olarak” götüreceğiz.

H. Özgür Demirdöven
Fındıklı Rotary Kulübü Başkanı, 2018-19

Geçmiş dönemlerin tecrübesi ve gelecek dönemin enerjisi ile birleşen gönüllere dokunacağımız; dostluklarımızı ve güvenimizi tazeleyeceğimiz ve Fındıklı Rotary kulübünün ruhunu hissederek “İlham Kaynağı Olacağımız” bir yıl olması dileklerimle...

Bilun Demirdöven
Fındıklı Rotary Kulübü Başkanı, 2018-19