PROJELER

Geçmiş Dönem Projeleri

Ana-Baba Eğitimi(2006-07)

2006-07 Döneminde Kulübümüzün  Fındıklı İlköğretim Okuluna kazandırdığı spor salonunun açılışında Kağıthane Kaymakamı Ahmet Narin oradaydı  “Özellikle ana-baba eğitimi üzerinde durun.  Diğer Sivil Toplum Kuruluşları gibi 2-3 saatlik konferanslar değil, uzun eğitimler verin” dedi.  Böylece proje önemli ve anlamlı bir boyut kazandı.
 
Okulda yapılacak eğitim için bir eğitim vakfı ile anlaşma yapıldı.   Vakıf  haftada 2 gün ikişer saat 4 hafta toplam 16 saat ana-baba eğitimini okulumuzun öğrencilerinin ana ve babalarına verdiler.
 
Eğitim sonunda sertifikalar verilirken Kağıthane Kaymakamı yine okuldaydı.  Annelere merakla “bu eğitimin size ne faydası oldu?” diye sordu.  Bir annenin verdiği cevap herkesi hem şaşırttı, hem de düşündürdü; “biz artık çocuklarımızla cinsel problemlerini bile rahatlıkla konuşabiliyoruz.”
 
Okuldaki bu çalışmaları izleyen komşu okulun müdürünün sözleri içimizi acıttı, ayni zamanda da gurur duyduk. “Bizim böyle bir Rotary Kulübümüz yok ki!”  Keşke dedik, her Rotary Kulübü seçtiği bir okulda böyle eğitimler verse!.  Eğitimlerin devamını isteyen annelerin sayısını görünce “keşke” dedik “daha fazlasını yapabilsek.”
 
2007-08 döneminde eğitim devam etti.  Bu sefer babalar için gruplar oluşturuldu.  Talep yine çok fazlaydı.  Alınan geri bildirimler ise annelerinki kadar ilginçti.  Babalar çocuklarına karşı çok hatalı davrandıklarını, bu eğitimden sonra davranışlarının değişeceğini söylediler, onlar da eğitimin devamını talep ettiler.
 
Ana-baba eğitimi 2008-09 döneminde de devam ediyor ve edecek.  
 
Kulübümüzün gençlere dönük projeleri ve eğitim çabaları hepimize güç ve gurur veriyor.  Rotary’nin başlıca misyonu olan “topluma hizmet” etmenin güzel örneklerini vermekte gönülden çaba harcayan Kulübümüzün bütün üyelerine ve bu projeyi hayata geçiren ve ondan da öte aralıksız takip eden sevgili Ekrem Türker başkanımıza ve eşi sevgili Gönül Türker’e sonsuz teşekkürler…