Geçmiş Dönem Projeleri

Bölge Asamblesi(2003-04)

2003-04 Dönemi Guvernörümüz Rtn Hitay Güner Bölge  Asamblesi organize etmek üzere kendi kulübü olan İstanbul Fındıklı Rotary Kulübünü görevlendirdi.
 
Büyük bir heyecan ve sevinçle karşılanan bu görev için kulüp derhal çalışmalara başladı, görev dağılımı yapıldı, komiteler oluştu. Asamblenin yeri İstanbul’da Ataköy Crown Plaza oteli seçildi.  
 
Kulüp üyelerimizin, değerli eşlerimizin, Rotaractların toplantının yapılacağı günün sabah ışıklarına kadar devam eden özverili çalışmaları mükemmel bir Bölge Asamblesinin gerçekleşmesinin temeli oldu. 
 
Bölge Asamblesinin sayısal bilgileri şöyle;
Toplam kayıt  1034
Toplam Rotaryen                             801
Toplam Rotaryen eşleri                    132
Toplam Rotaract                              100
Açılış başında salonda bulunan kişi  1067
Baloya katılan kişi                            358
Baloya katılan kulüp                   82
 
Bölge Asamblesine katılanlara sembolik birer pasaport verildi, Rotaryenlerin ve eşlerinin tanımadıkları en az on Rotaryenin adlarını ve imzalarını pasaportlarına yazdırmaları ve beliritilen komite masalarını ziyaret ederek katılım damgalarını temin etmeleri istendi.  Amaç katılanların yeni dostluklar kurması, komite masalarını ziyaret ederek bilgilenmelerini teşvik idi.  Bu şartları yerine getirenler arasında baloda çekilen kura ile özel hediyeleri kendilerine verildi.
 
Sevgili Derin Karasu eşi Sevinç Karasu’nun seramik sanatı sergisi, sevgili Selçuk Mergen eşi Selma Mergen’nin resim sanatı sergisi, Kulübümüzün Halk Oyunları Grubunun gösterisi büyük ilgi gördü.
 
Asamble süresince ve sonrasında aldığımız çok sayıda tebrik ve takdir hepimizi gururlandırdı.  Bunlardan bir örnek şöyle diyor;
 
“Sevgili Başkanım,
Uluslararası Rotary 2420 Bölge 2003-2004 dönemi sevgili Guvernörümüz ve üyeniz Rtn Hitay Güner adına düzenlediğiniz ve uzun yıllar hafızalarımızdan silinmeyecek olan çok başarılı Asamble için başta siz ve eşiniz olmak üzere emeği geçen tüm üye ve eşlerine teşekkürlerimi sunmak istiyorum.
 
Engin Rotary felsefesinin tüm dallarından örnekler sunan ve “UZAT ELİNİ” sloganı ile fevkalade özdeşleşen çalışmalarınızın devamı inancı içinde daha nice başarılı hizmetler dilerim
 
Engin Rotaryen Sevgilerimle,
GDG Güneş Cire”